Re-board a płyty typu plaster miodu – jakie są różnice?

Niejeden zastanawia czy warto inwestować w droższe płyty strukturalne takie jak Re-board, skoro dostępne są tańsze ze strukturą plastra miodu. Jakie są między nimi różnice i jakie rozwiązanie wybrać?

Pierwsza, podstawowa różnica to rdzeń płyt, czyli ich wnętrze. Np. płyty Re-board posiadają opatentowany rdzeń, który sam w sobie jest bardzo wytrzymały i stabilny. Płyty typu plaster miodu, posiadają mniej gęsty rdzeń, który musi posiadać klejoną warstwę powleczenia, aby płyta była stabilna. Oznacza to m.in. dużo mniejszą trwałość i możliwości obciążenia. Pokazuje to zamieszczona obok grafika.

Wnętrze wpływa na wszystkie inne właściwości płyty. Gęsty, stabilny rdzeń w płytach Re-board powoduje, że powierzchnia powleczenia jest idealnie płaska, bez żadnych wgłębień. Ma to duże znaczenie dla jakości zadruku i ostateczny wygląd produktu. Płyty Re-board można dowolnie wycinać, nacinać, bigować i składać. Zapewnia to przede wszystkim właśnie stabilny rdzeń.

Dlatego płyta Re-board to idealne rozwiązanie do budowania trójwymiarowych konstrukcji czy do tworzenia efektownych, trwałych i lekkich stoisk targowych. Ponieważ plaster miodu nie zawiera tak gęstego rdzenia pomiędzy powleczeniem, zagięcie pod kątem 90 stopni może nie wyglądać estetycznie. Co ważniejsze, płyty o strukturze plastra miodu mają tendencję do utraty integralności przy cięciu nożem V-CUT co sprawia, że często nie nadają się do takiej obróbki. Koszt tych ekonomicznych płyt typu plaster miodu oraz właściwości powodują jednak, że z powodzeniem są one stosowane do zabezpieczania towarów podczas transportu. Płyty te są także dobrym rozwiązaniem do tworzenia niskobudżetowych standów w POS a także bardziej odpowiednie do oznaczeń i prostych zastosowań konstrukcyjnych z niewielkimi lub żadnymi wymaganiami dotyczącymi nośności.

Płyty takie jak Re-board, stanowią zrównoważoną alternatywę dla MDF.
Dowiedz się więcej o tym, dlaczego warto budować konstrukcje z płyt Re-board.

Masz do nas
pytanie?

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń
793 222 009

Chcesz przetestować materiał?

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ