Jaką kartonową płytę do konstrukcji 3D wybrać?

Płyty 3D to materiały, które zyskały na popularności w ostatnich latach ze względu na swoją lekkość, wytrzymałość i możliwość tworzenia z nich różnych kształtów. Jednakże, jak to często bywa, trzeba wybrać między kilkoma opcjami. W wypadku strukturalnych płyt mamy do wyboru płyty ekonomiczne, które znajdują zastosowanie w prostych i nie wymagających konstrukcjach oraz płyty do tworzenia naprawdę spektakularnych dzieł sztuki. W tym krótkim artykule zajmiemy się tymi drugimi.

Kartonowe płyty 3D zbudowane są z papieru, a dokładniej z wielu warstw papieru falistego połączonych ze sobą. Rdzeń płyt jest strukturalny i to właśnie jego konstrukcja ma największy wpływ na wytrzymałość ale też wagę produktu. Ponadto, powleczenie płyt może być mniej lub bardziej odporne na uszkodzenia i zawierać wzmacniające dodatki.

Na dzień dzisiejszy wybieramy zazwyczaj pomiędzy produktami dwóch głównych producentów. Obaj proponują wysokiej jakości płyty do tworzenia konstrukcji 2D i 3D, które muszą wytrzymać duże obciążenia.

Dlaczego w API.PL zdecydowaliśmy się na współpracę właśnie z Re-board?

Duże znaczenie miało to, że cała płyta jest w pełni recyklingowa i biodegradowalna. W praktyce oznacza to, że zarówno produkcja jak i utylizacja mają mniejszy wpływ na środowisko. Białe powleczenie płyt Re-board jest wykonane wyłącznie z papieru. Tutaj zamieściliśmy więcej informacji o tym jak Re-Board stara się dbać o środowisko.

Re-board jest do 20% lżejszy i bardziej elastyczny, jest to szczególnie istotne jeśli projekt wymaga dużych konstrukcji, które muszą być łatwe w transporcie i montażu. Mniejsza waga ma jednocześnie wpływ na koszty transportu – również te środowiskowe.

Płyty te są bardziej elastyczne, łatwiejsze w cięciu, wycinaniu i przetwarzaniu, co umożliwia tworzenie bardziej skomplikowanych projektów. Zobacz na FB zrealizowane kampanie z użyciem RE-BOARD: CASE STUDY SEPHORA | CASE STUDY NORTH FACE

Jak zawsze, przy wyborze produktu wszystko zależy od konkretnych potrzeb i wymagań projektu, a także od indywidualnych preferencji i budżetu. Jednak jeśli realizujesz projekty, które wymagają większej lekkości i elastyczności oraz istotne są kwestie środowiskowe na każdym etapie, Re-board może być tym czego szukasz.
PRZEJDŹ DO STRONY PRODUKTU

Masz do nas
pytanie?

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń
793 222 009

Chcesz przetestować materiał?

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ