Laminaty i folie do nierównych powierzchni – przewodnik

Nie tylko posadzki wewnętrzne, ale także parkingi, chodniki i kostka coraz częściej stanowią miejsce dla grafik reklamowych, grafik 3D i prostych oznaczeń. Jeśli jednak klient prosi nas o zaproponowanie takich rozwiązań, pojawiają się pytania – jaką folię wybrać, jaki klej będzie wystarczająco mocny, jaki klej wytrzyma ruch uliczny, jak zabezpieczyć grafikę, dlaczego ceny są tak różne, co wybrać – folie czy laminaty?

A jest z czego wybierać! I chociaż folie i laminaty do wnętrz są już powszechne i ogólnie znane, materiały zewnętrzne wciąż budzą wiele niepotrzebnych wątpliwości związanych z ich używaniem.

Bezpieczeństwo i certyfikacja folii i laminatów

folie do nierównych powierzchni

W tym artykule pokrótce wyjaśnimy, jakie opcje są dostępne do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych oraz na co warto zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim system klejący folii musi być na tyle mocny, aby dobrze przylegał do nierównych powierzchni, wytrzymywał duży nacisk z przesuwaniem, wilgoć oraz większą możliwość zabrudzenia w porównaniu do standardowych naklejek, np. na witrynach sklepowych. Druga kwestia związana jest z wyżej wymienionym bezpieczeństwem, grafika musi być albo zabezpieczona specjalną antypoślizgową laminacją, albo sam nośnik musi posiadać taką strukturę.

Jaki klej do użytku zewnętrznego i wewnętrznego?

Dzięki dzisiejszym innowacyjnym technologiom możemy wybierać folie, których klej nie pozostawia śladów ani nie uszkadza powierzchni, do której są przyklejone, niezależnie od charakterystyki gruntu. Specjalne kleje dają nam wiele rodzajów aplikacji, dzięki czemu możemy wybierać pomiędzy rozwiązaniami wewnętrznymi i zewnętrznymi: od idealnie gładkiego marmuru, przez posadzki, wykładziny, po chodniki, kostkę brukową czy szorstki beton. Wiele z tych materiałów jest bardzo łatwych w naniesieniu i poradzi sobie z nimi nawet dziecko.

folie i laminaty zastosowanie

Antypoślizgowość laminatów i folii do nierównych powierzchni

folie i laminaty zastosowanie

W naszej ofercie znajdują się folie z laminatami oraz materiały niewymagające laminowania, których klasa antypoślizgowości wynosi od R10 do nawet R13. Dostępne są ekonomiczne laminaty do wnętrz i bardzo trwałe łączenia materiałów, które przetrwają lata na zewnątrz. Możemy zagospodarować powierzchnie podłogowe wokół basenów, które mają kontakt z wrażliwymi ludzkimi stopami lub powierzchnie na stacjach paliw, które muszą wytrzymać zabrudzenia olejem i ruch samochodowy. Na wszystko jest odpowiednie rozwiązanie, nie ma się czego obawiać.

Dzięki tym wszystkim materiałom każda szara i nieciekawa powierzchnia podłogi, chodnika, parkingu itp. staje się teraz nową i atrakcyjną powierzchnią reklamową lub informacyjną, która jest również całkowicie bezpieczna dla przechodniów, klientów i pracowników. Potrafimy dostosować materiał do zróżnicowanych potrzeb klienta.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ FOLII PODŁOGOWYCH

Masz do nas
pytanie?

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń
793 222 009

Chcesz przetestować materiał?

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ