Druk reklamowy a ekologia

Ekologiczne podłoża do druku to propozycja dla osób, którym tak jak i nam, API.PL, na sercu leży troska o przyrodę. Czym różnią się one od klasycznych materiałów? Otóż do ich produkcji nie wykorzystano mało przyjaznego dla środowiska naturalnego PVC, zastosowano za to polipropylen, politereftalan etylenu i polietylen.

Podłoża reklamowe bez PVC

Dlaczego są one bardziej EKO? Gdyż w trakcie utylizacji PP, PET i PE nie wydzielają się tak szkodliwe substancje, jak to ma miejsce przy obróbce polichlorku winylu. Co istotne, surowce można przetworzyć i ponownie wykorzystać. Nasze ekologiczne podłoża można spożytkować na wiele różnych sposobów, m.in. do produkcji reklamy wewnętrznej oraz zewnętrznej, w tym banerów, billboardów, flag, grafik wystawienniczych, kasetonów, plakatów czy rollupów, a także folii, tapet i materiałów elektrostatycznych.mour and the like).

W 100% ekologiczne, kartonowe płyty EXCELLENT

Świetnym zamiennikiem dla różnego rodzaju reklamowych podłoży syntetycznych są z pewnością płyty EXCELLENT wyprodukowane przez szwedzką firmę OPPBOGA. Powstają one na bazie w pełni biodegradowalnych, papierowych włókien pierwotnych. W odróżnieniu od materiałów pochodzących z recyklingu mają czysty, biały kolor. Są również bardziej wytrzymałe niż ich odpowiedniki, do produkcji których użyto makulaturę. Charakteryzują się dobrą sztywnością mogącą śmiało konkurować z klasycznymi podłożami z PVC. Z łatwością poddają się laminowaniu, lakierowaniu, bigowaniu, perforowaniu oraz sztancowaniu, więc można z nich stworzyć materiał reklamowy o praktycznie dowolnym kształcie. Ekologiczne płyty EXCELLENT sprawdzają się m.in. jako ekspozytory, reklamy POS czy tablice wiszące. Warto podkreślić, że nadają się do recyklingu).

Masz do nas
pytanie?

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń
793 222 009

Chcesz przetestować materiał?

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ