70-lecie General Formulations

W 2023 roku mija 70 lat od założenia firmy General Formulations. Mike Clay, prezes firmy mówi:
„Niesamowicie jest obserwować, jak bardzo rozwinęliśmy nasz rodzinny biznes”

W ciągu ostatnich 70 lat sprzedaż i moce produkcyjne w General Fomulations (GF) znacznie wzrosły. Aktualnie GF dysponuje ponad 37 000 m2 powierzchni produkcyjnej. Dziś Clay z dumą może powiedzieć, że General Formulations to firma rodzinna.

„Jako światowy producent samoprzylepnych mediów do druku oferujemy szerokie portfolio folii i laminatów do wielkoformatowych drukarek, małoformatowych drukarek cyfrowych oraz arkusze do druku offsetowego” – mówi Clay. „Jesteśmy dumni z naszego doświadczenia w rozwoju i badaniach technicznych oraz wysoce kompetentnego zespołu sprzedaży. Razem z naszymi dystrybutorami jesteśmy pewni, że mamy odpowiedni dla Twoich potrzeb produkt.”

W 1953 roku James Black założył General Formulations, firmę, która zrewolucjonizowała sitodruk. Będąc pionierem w branży, Black posiadał ponad 40 patentów i był uznawany przez lokalną prasę za „czarodzieja”. Technicy z Japonii, Holandii, Ameryki Południowej, Francji, a nawet Niemiec odwiedzali Spartę w stanie Michigan, aby dowiedzieć się, jakie nowe maszyny i procesy opracował Black i jego załoga.

James Black mówił, że:
„Człowiek staje się geniuszem w tym co robi, gdy tak dobrze pozna materiały i metody, z którymi pracuje, że z coraz większym powodzeniem robi z nich użytek w twórczy sposób. Nie ma znaczenia, jaka to dziedzina – malowanie, rzeźbienie, pisanie wierszy czy konstruowanie maszyn – ważne jest, aby pracować z wyobraźnią”.

Jak wielu przedsiębiorców, Black rozpoczął budowę swojego imperium w garażu. Z zawodu był artystą, ale w głębi serca majsterkowiczem a branża sitodruku wydobyła z firmy Blacka jego pionierskiego ducha. I tak w 1948 roku wynalazł General Press, szybką cylindryczną maszynę do sitodruku, która zautomatyzowała proces druku. W 1976 roku wynalazł pierwszą maszynę do sitodruku zwojowego, opartą na koncepcji cylindra z opatentowanym przez Blacka mechanizmem podajnika oraz nakładania atramentu.

W 1972 roku Black otrzymał nagrodę Howarda Parmele’a, najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenie Sitodruku. Po przejściu na emeryturę w 1984 roku, General Formulations zostało zakupione przez Jima Claya, który pracował w branży poligraficznej przez większość swojej kariery W tym czasie Jim Clay pracował w General Formulations jako dyrektor generalny i kupił firmę od rodziny Black. Clay przez większość swojej kariery zawodowej pracował w branży poligraficznej, zaczynając od segmentu drukowania przywieszek papierowych, a następnie w 1981 r. przeniósł się do General Formulations. Obecnie firma General Formulations nadal należy do rodziny i jest zarządzana przez syna Jima, Mike’a Claya.

Masz do nas
pytanie?

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń
793 222 009

Chcesz przetestować materiał?

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ